Firma „ReMedia” to obecnie najprężniej rozwijająca się i najbardziej wszechstronna firma reklamowa w regionie kujawsko-pomorskim. To jedna z większych firm reklamowych w Polsce, wyposażona w stosowne narzędzia, niezbędne maszyny, urządzenia oraz zatrudniająca wykwalifikowany personel. Działa na rynku reklamy od 1996 roku. W firmie zatrudnionych jest obecnie 60 osób w dziesięciu podstawowych działach:
od 

 • studio projektowo-graficzne (projektowanie, DTP, skład graficzny, naświetlarnia),
 • agencja interaktywna (portale, serwisy www, prezentacje, obsługa kilku własnych portali)
 • studio fotograficzne
 • drukarnia offsetowa
 • drukarnia cyfrowa - solwentowa (druk billboardów, plakatów wielkoformatowych i innych reklam na papierze, fladze, banerze, folii samoprzylepnej, folii na pojazdy, szyby i wystawy, folii światłoprzepuszczalnej itd.), wyposażona w ploter pigmentowy i atramentowy ploter solwentowy muton, ploter solwentowy Roland oraz drukarki laserowe kolorowe A4+ i A3+ (HP i Konica Minolta)
 • dział obsługi klienta (doradztwo reklamowe, projektowanie akcji reklamowych)
 • dom mediowy – sprzedaż powierzchni w mediach w całej Polsce i zagranicą oraz sprzedaż powierzchni reklamowej na słupach reklamowych w Bydgoszczy,
 • dział intro (składanie druków – ulotek, książek, folderów)
 • dział reklamy zewnętrznej (plansze, billboardy, reklama na pojazdach, itp).
 • dział szkoleń i wynajmu – posiadamy sale konferencyjne
 • dział administracji gospodarczej
 • zarząd firmy

 

Oto krótka historia naszej działalności

Centrum Promocji i Reklamy „ReMedia” rozpoczęło swoją działalność w 1996 roku. Pierwotnie firma zajmowała się składem ogłoszeń i pośrednictwem w zlecaniu ich do prasy lokalnej i krajowej. Dziś to rozbudowane przedsiębiorstwo, które oferuje reklamę w zakresie full service. 
Posiadamy słupy reklamowe i tablice miejskie w  najlepszych lokalizacjach. Udostępniamy billboardy wolnostojące, naścienne, ściany reklamowe wielkoformatowe, delty (trójplanszowe nośniki), telebimy. Sprzedażą powierzchni zajmuje się dział ogłoszeń i dział handlowy, a plakatowaniem nasza ekipa oklejająca słupy i billboardy. Posiadamy ploter drukująco-tnącego - szer. druku 127 cm, który stał się podstawą do ekspansji na rynek reklamy zewnętrznej (samochody, kasetony podświetlane i billboardy) i to w najlepszym wydaniu. Nieustannie inwestujemy w rozwój, aby sprostać potrzebom klientów.
Od dziewięciu lat działa studio DTP, zajmujące się projektowaniem i składem graficznym materiałów reklamowych dla naszych klientów. Projektujemy i produkujemy materiały identyfikacji wizualnej, takie jak: foldery, katalogi, plakaty, ulotki, kalendarze, wizytówki, gadżety reklamowe. Stale rozszerzamy swoje działania, np. o usługi znakowania, cięcia laserem. Obecnie jesteśmy na etapie finalizacji zakupu maszyny offsetowej KBA 5-kolorowej z agregatem lakierującym, która pozwoli nam jeszcze szybciej i lepiej obsłużyć klienta poligraficznego.
Stworzyliśmy także studio fotograficzne z pełnym osprzętem. Między innymi do fotografii mebli. Inwestycje te zapewniły nam realizację wielu atrakcyjnych prac i obsługę nawet bardzo wymagających klientów. Projektujemy i produkujemy opakowania handlowe i etykiety towarowe (kartoniki tekturowe z tektury litej i falistej, kartony zbiorcze). Opracowujemy wzory etykiet i opakowań zarówno dla towarów istniejących, jak i dla nowych marek. Od roku 2001 posiadamy własną drukarnię. Dało to nam pełne możliwości i absolutną niezależność. Wszystko to dla możliwości pełnej, niezależnej i szybkiej realizacji zleconych zadań. 
Firma prowadzi działalność sponsoringową i charytatywną. Do grona sponsorowanych przez firmę ReMedia należy sportowiec: Szymon Woźniak – żużlowiec BTŻ Polonia, drużyny Chemika i Zawiszy Bydgoszcz. Wspomagamy instytucje publiczne: Filharmonię, Operę Nova, Teatr Polski – wspieramy je w działaniach reklamowych, darmowych lub rabatowanych promocjach. Charytatywnie od wielu lat wspieramy akcje prowadzone przez Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz Fundacji Wiatrak, o czym świadczą liczne podziękowania i dyplomy za zaangażowanie i pomoc w ich licznych akcjach. 

W ramach działań CSR firmy ReMedia i pod jej patronatem, funkcjonuje od marca 2009 roku Fundacja Bezpieczny Świat, posiadającą status OPP, która kilkunastu organizuje akcje edukacyjno-promocyjne z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i dorosłych. Firma udziela wsparcia finansowego, użycza lokal do prowadzenia przez Fundację bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych. Prowadzimy także portal Rodzic Działa, na którym zainteresowani mogą znaleźć kalendarium wydarzeń oraz imprez dla dzieci w Bydgoszczy, Toruniu i okolicach. 

Firma jest nastawiona na rozwój. Zarząd i pracownicy stale podejmują coraz nowe wyzwania, których realizacja sprawia wiele satysfakcji zawodowej i osobistej. Remedia to firma z tradycjami. Godna zaufania, co potwierdza historia naszych dokonań.

 

Nasi klienci

Kontakt

Centrum Promocji i Reklamy Remedia Piotr Florek

ul. Dolina 35, Bydgoszcz

 

telefon52 33 94 100

fax52 33 94 131

 

Sprawdź jak dojechać.